У Львівському палаці мистецтв оновили вбиральні. Відтепер стіни кімнат та кабінок оформлено в мистецькому стилі. У чоловічому туалеті на центральній стіні зображено фрагмент скульптури «Мислитель» Огюста Родена, у жіночому - «Народження Венери» Сандро Боттічеллі.
У Кабінках - класичні академічні рисунки, фрагменти робіт Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, повідомили у Палаці мистецтв.
Як розповів директор Палацу мистецтв Юрій Гнатковський, ремонт туалетів не проводився з 1996 року, тому їхній ремонт вже давно був нагальним питанням.
«Заклад такого рівня має мати відповідні вбиральні. На ремонт ми виділили кошти, які вдалося зекономити на опаленні: зима була теплою. Перед нами стояло завдання в максимально короткі терміни, поміж важливими виставками зробити повністю ремонт із заміною труб та сантехніки.
Будівельна компанія та художник-оформлювач вклалися в три тижні. Використовували сучасні матеріали. В кабінках автоматично вмикається світло, забезпечена гаряча вода, постійне прибирання.
Мені здається, що саме санітарні приміщення роблять враження на пересічного відвідувача. Не обов’язково, щоб вони були якісь особливі, - треба щоб вони були чисті, з водою й усім необхідним. Хоча я, як людина творча, завжди хочу додати чогось особливого до свого твору. Туалет акцентує увагу на мистецький напрям роботи нашого закладу», - зазначив Юрій Гнатковський.
Художник Роберт Саллер із ужгородської групи «Поп-транс» оформлював убиральні. «У чоловічому туалеті на центральній стіні я зобразив фрагмент скульптури «Мислитель» Огюста Родена, в жіночому - «Народження Венери» Сандро Боттічеллі. Роботи виконував у техніці поп-арт, у стилі Енді Уорхола.
Це як рефлексія у рефлексії. В кабінках – класичні академічні рисунки, фрагменти робіт Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, кольорові рисунки. Вважаю, що таке оформлення туалетів Палацу мистецтв підвищує його статус як прогресивного культурного закладу. У Львові і так найцікавіші туалети в Україні», - запевнив Роберт Саллер.
Вбиральнею можуть вільно користуватися усі відвідувачі Львівського палацу мистецтв.
|